Wygląd i rodzaje opalu
Opal to kamień naturalny, który miłośników biżuterii urzeka swoimi mieniącymi się barwami. Ze względu na dominujący odcień wyróżnia się 7 odmian tego minerału:
- opal różowy (peruwiański) – to jeden z najbardziej poszukiwanych i najdroższych odmian tego kamienia naturalnego, mieni się on odcieniami różu;
- opal mleczny – połyskuje bielą i delikatną szarością;
- opal niebieski;
- opal zielony;
- opal złoty – dominuje w nim kolor żółty i pomarańczowy;
- opal czarny – to kamień naturalny występujący w barwie czarnej, brunatnej i ciemnozielonej;
- opal ognisty – cechuje się czerwonym ubarwieniem;
- opal pawi – łączy w sobie zieleń, błękit i purpurę.
Ten niecodzienny kamień naturalny dzieli się również ze względu na efekty optyczne:
- opal zwyczajny najczęściej przyjmuje nieprzejrzystą formę i nie mieni się barwami,
- opal szlachetny cechuje opalescencja, czyli połyskiwanie minerału bogactwem barw.
Właściwości lecznicze opalu
Opal jako kamień naturalny jest chętnie wykorzystywany w litoterapii. Jest to medycyna alternatywna, którą możesz wykorzystać w ramach wspomagania leczenia tradycyjnego. (Ale pamiętaj: litoterapia nie powinna zastępować metod konwencjonalnych!).
Co takiego oferuje opal, że warto, aby znalazł się w Twojej szkatułce z biżuterią? Według litoterapeutów ten kamień naturalny:
- wzmacnia serce,
- wspomaga wzrok i poprawia ostrość widzenia, jak i łagodzi dolegliwości związane z chorobami oczu,
- łagodzi objawy depresji i koi nerwy,
- zapobiega wahaniom nastroju,
- reguluje przemianę materii,
- obniża poziom cholesterolu,
- reguluje ciśnienie krwi,
- wzmacnia kości,
- wspomaga leczenie białaczki (nalewki przygotowane z opalu ognistego mają wpływać na zwiększenie produkcji czerwonych i białych krwinek).
Ze względu na swoje silne działanie przy leczeniu nie powinien być łączony z innymi kamieniami naturalnymi.
Opal a ezoteryka
Przez ezoteryków ten niezwykły kamień naturalny polecany jest osobom, które pracują kreatywnie. Uważają oni, że opal wspiera rozwój wyobraźni, poprawia koncentrację i pamięć.
Według ezoteryki opal dodaje energii i sił do działania. Ma również pomagać w pielęgnowaniu relacji oraz budowaniu zaufania.
Ponadto uważa się, że przyciąga szczęście, pomaga przełamywać wewnętrzne bariery i zapewnia dobre sny.
Opal w biżuterii DIY
Jeśli chcesz stworzyć biżuterię, od której ciężko będzie oderwać wzrok, opal to kamień naturalny, jakiego potrzebujesz!
Z nim przygotujesz zjawiskowe dodatki biżuteryjne. Ożywi i doda wyrazistości minimalistycznym projektom bransoletek i wisiorków. Ubogaci i nada charakteru kolczykom i naszyjnikom.
Chcesz przygotować nową bransoletkę z opalem? Pomyślałaś/eś o osobie, której przyda się zestaw biżuteryjny z kamienia naturalnego o takich właściwościach? Przygotuj biżuterię dla siebie i dla niej z Korallo. W ich sklepie znajdziesz niecodzienne odsłony kolorystyczne opalu, w tym ceniony opal różowy i opal peruwiański: https://www.korallo.pl/kamienie-naturalne-i-syntetyczne/opal. A jeśli będzie Ci brakować pomysłu na ozdoby, zawsze możesz odwiedzić blog Korallo, na którym znajdziesz wiele inspiracji i tutoriali na każdy poziom zaawansowania.
Koraliki z opalu przyjmują różne kształty – od gładkich i fasetowanych kulek przez dyski i baryłki po kostki. Prefabrykaty z tego kamienia naturalnego osiągają różne rozmiary: od 2 mm (taka średnica sprawdzi się doskonale przy pierścionkach z drobnych koralików z opalu) do 1 cm (do zastosowania np. przy tworzeniu skromnych wisiorków).
Z jakimi kamieniami naturalnymi opal stworzysz ciekawe kompozycje? Wszystko zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć. Wybierając opal różowy lub biały i łącząc go z perłami, przygotujesz biżuterię o delikatnym i kobiecym charakterze.
Jeśli kontrasty to coś, co przemawia do ciebie najbardziej, zdecyduj się na opal peruwiański z koralikami ze szmaragdu lub opal żółty z pomarańczowym połyskiem i szafir.