Krem pod oczy – kiedy z niego skorzystać i jak wybrać najlepszy?

Krem pod oczy to coraz częściej niezbędny produkt w kosmetyczce wielu z nas. Kiedy warto po niego sięgnąć, co możemy osiągnąć z jego pomocą i jak wybrać najlepszy egzemplarz dla naszych potrzeb?

1. Jakie zadanie ma krem pod oczy?

2. Jak poprawnie dobrać krem do pielęgnacji skóry wokół oczu?

3. Kiedy zacząć stosować nawilżający krem pod oczy?

4. Na co uważać przy okazji korzystania z kosmetyków do twarzy?

Jakie zadanie ma krem pod oczy?

Chociaż nasza skóra jest bardzo wytrzymała i skutecznie radzi sobie z ochroną naszego ciała, w niektórych miejscach jest ona bardzo cienka i delikatna, a przez to wymaga więcej naszej uwagi. Jedną z takich stref jest nasza twarz, a w szczególności skóra wokół oczu. Zwykle nie mamy w tym miejscu zbyt dużej warstwy tkanki tłuszczowej, a także jest ono wystawione na działanie promieni słonecznych, kurzu obecnego w powietrzu i innych czynników, które mogą ją wysuszać i podrażniać. Dodatkowo ze względu na delikatność tego miejsca, skóra pod oczami jest zwykle pierwszym miejscem, w którym zauważamy nowe zmarszczki. Jeżeli chcielibyśmy lepiej zadbać o tę strefę na naszej twarzy, powinniśmy dobrać i regularnie korzystać z odpowiedniego kremu pod oczy. Jego zadaniem będzie nawilżenie cery, zapobieganie osłabieniu tkanki, a także zabezpieczenie jej przed słońcem i innymi czynnikami zewnętrznymi.

Jak poprawnie dobrać krem do pielęgnacji skóry wokół oczu?

Krem pod oczy możemy dobierać na jeden z dwóch sposobów: pod względem potrzeby nawilżenia i zadbania o skórę lub też przez wzgląd na zmarszczki mimiczne i starzenie się cery. Niektóre produkty adresują również oba te problemy. Ważne jest to, aby produkt był odpowiednio dopasowany do typu naszej cery. Jeżeli mamy skórę ze skłonnościami do przetłuszczania, powinniśmy wybierać kosmetyki lekkie, na bazie wody lub innych delikatnych związków. Z kolei osoby posiadające skórę suchą mogą zadbać o jej dodatkowe nawilżenie decydując się na kremy na bazie olejów. Wiele produktów do pielęgnacji twarzy znajdziesz na stronie: https://kosmetykowe.pl/kremy-pod-oczy.

Kiedy zacząć stosować nawilżający krem pod oczy?

Co do zasady, jeżeli posiadamy skórę bardzo wrażliwą, warto zadbać o jej stan możliwie jak najszybciej. Pamiętajmy jednak, aby też nie przesadzić w drugą stronę i nie poddawać cery nadmiernej ilości różnych preparatów. W przypadku, gdy interesuje nas przeciwzmarszczkowy krem, który pozwoli zniwelować oznaki starzenia się skóry, przyjmuje się, że za pierwszym produktem powinniśmy rozejrzeć się po ukończeniu 25. roku życia. To wtedy skóra zaczyna powoli tracić swoją jędrność, więc zastosowanie produktu z substancjami wspomagającymi (jak na przykład kwas hialuronowy) będzie dobrym pomysłem. Powinniśmy przy tym zwrócić uwagę na to, aby wybrany krem nie był zbyt mocny i nie obciążał naszej cery za bardzo – produkty o silniej działającym, bardziej skoncentrowanym składzie są przeznaczone do skóry dojrzałej.

Na co uważać przy okazji korzystania z kosmetyków do twarzy?

Wybierając kosmetyki do codziennej pielęgnacji warto zachować minimalizm i konsekwencję. Ograniczmy nasze codzienne użycie do kilku produktów, jak żel do mycia twarzy, krem nawilżający czy też przeciwsłoneczny, ale zadbajmy o możliwie jak najwyższą jakość. Jeżeli borykamy się z problemami skórnymi, warto zasięgnąć porady dermatologa lub zdecydować się na serię produktów przeznaczonych dla osób z podobnymi problemami. Dzięki temu będzie nam łatwiej kontrolować stan naszej skóry i zachować jej naturalne piękno na dłużej.