Peruki naturalne i syntetyczne- zastosowanie i różnice

Peruki systetyczne

Włosy stanowią bardzo ważny element wyglądu każdego człowieka, a w szczególności kobiety. Kiedy z jakiegoś powodu włosy uległy wypadnięciu czy zaistniał jakiś wypadek, peruka doskonale poradzi sobie z tym problemem. Jaka jest różnica pomiędzy perukami z włosów naturalnych a perukami syntetycznymi? Dlaczego warto skorzystać ze sklepu z perukami online? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej. 

Peruki z włosów naturalnych- zastosowania

Peruki mają bardzo różnorodne zastosowania. Najczęściej stosuje się je w sytuacji utraty włosów np. w wyniku choroby czy leczenia onkologicznego, łysienia plackowatego. Utrata włosów podczas leczenia często jest ogromnym szokiem dla chorego, jak i dla jego bliskich, a peruka pozwala na łagodniejsze przejście przez ten trudny czas. Peruki mogą być stosowane także jako szybka i bezinwazyjna zmiana stylizacji. Najczęściej chodzi w nich o eksperymentowanie, sprawdzenie pomysłu na nowy kolor, cięcie czy styl fryzury w bezpieczny sposób, bez ryzyka rozczarowania.

Peruki naturalne vs. peruki syntetyczne

W ofercie dostępne są peruki naturalne oraz syntetyczne. Różnią się one od siebie swoim wyglądem i właściwościami. Peruki naturalne, jak sama nazwa wskazuje, tworzone są z prawdziwych ludzkich włosów. Dzięki temu wyglądają naturalnie i bardzo realistycznie. Trudno jest odróżnić je od własnych włosów. Można je pielęgnować zupełnie tak, jak swoje własne włosy. Bez przeszkód można je myć, suszyć, prostować czy kręcić. Można także stosować do ich pielęgnacji normalnych kosmetyków do włosów. Peruki naturalne są trwałe i odporne na uszkodzenia, o ile tylko są prawidłowo pielęgnowane. Są jednak zazwyczaj droższe od peruk syntetycznych, są także bardziej wrażliwe na warunki atmosferyczne. Peruki syntetyczne natomiast są znacznie tańsze, a przez to dostępne dla większej liczby osób. Utrzymują swoją formę i stylizację nawet podczas zmian warunków atmosferycznych, a przy tym nie wymagają częstego stylizowania. Są bardzo łatwe w utrzymaniu, nie wymagają zbyt intensywnej pielęgnacji, nie tracą też koloru. Ich wadą jest jednak ich mniej naturalny wygląd, zwłaszcza pod kątem tekstury włosa. Takiej peruki nie można myć, prostować ani kręcić, dlatego możliwości stylizacyjne są znacząco ograniczone.

Sklep z perukami najwyższej jakości

Sklep z perukami The Hairly oferuje szeroki wybór peruk naturalnych i syntetycznych. W ofercie znajdują się zarówno naturalne włosy, jak i peruki okazjonalne. Dostępne są także treski clip in i dopinki służące do nieinwazyjnego przedłużania włosów. Peruki damskie dostępne w ofercie wyglądają jak prawdziwe włosy i pozwalają zachować modną fryzurę nawet w sytuacji utraty włosów. Klientki mogą liczyć na fachowe doradztwo dotyczące wyboru odpowiedniej peruki i jej odpowiedniej pielęgnacji. Jesteśmy sklepem internetowym, co stanowi doskonałe rozwiązanie dla każdego klienta. Zakupy można zrobić wygodnie, z zacisza własnego domu i z dostarczeniem pod same drzwi. Doskonale dobrana peruka znajdzie swoje miejsce w garderobie każdej kobiety. Ich noszenie pozwoli na wypróbowanie nowego stylu przed podjęciem decyzji o wprowadzeniu go w życie. Peruki można zamawiać na terenie całej Polski. W ofercie sklepu dostępne są starannie wykonane peruki w wielu różnych kolorach i odcieniach, a nawet z efektem ombre czy sombre. The Hairly to zdecydowanie lider w branży perukarskiej oferujący najlepsze peruki w kraju. Jeśli szukasz realistycznych peruk z prawdziwych włosów, w naszym sklepie internetowym znajdziesz to, czego szukasz!