Przewodnik po kształtach ciała

Ubrania, które będą Ci najbardziej schlebiać, będą zależeć od kształtu Twojego ciała. Dziś wybór ubrań jest tak zróżnicowany, że każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na rozmiar, wzrost, proporcje czy sylwetkę.

Jeśli chodzi o dobry wygląd, nie liczy się rozmiar ani kształt, ale dopasowanie ubrań. Noszenie odpowiednich ubrań nie powinno oznaczać podążania za najnowszymi trendami mody; chodzi o wybór tego, co Ci odpowiada i co sprawia, że ​​czujesz się komfortowo i pewnie.

style sylwetki - grafika rodzaje

Styl to nic bez dopasowania!

Znajomość swojego podstawowego kształtu ciała i zrozumienie rodzajów ubrań, które będą podkreślać Twoje dobre cechy (i minimalizować Twoje mniej niż idealne części!), Oznacza, że ​​będziesz w stanie ubierać się w sposób, który naprawdę Ci odpowiada. Obecnie jest tak wiele opcji do wyboru, że zawsze będziesz w stanie znaleźć coś, co uzupełni kształt Twojego ciała, skalę, proporcje, osobowość i styl życia.

Sukienka musi podążać za ciałem kobiety, a nie ciałem za sukienką.

Hubert de Givench

 

Zanim dowiesz się, jakie ubrania kupić i jakie style najlepiej na Tobie wyglądają, musisz wiedzieć, jaką jesteś sylwetkę. Wybierając ubrania, Twoim celem jest stworzenie iluzji posiadania wyważonej sylwetki. Zgrabna klepsydra jest uważana za najdoskonalszy i najbardziej wyważony kształt ciała dzięki:

  • Ramiona i biodra w jednej linii
  • Wyraźny biust
  • Talia, nawet z miękko wygiętym brzuchem
  • Zakrzywione dno

Problem ze zrozumieniem kształtu ciała polega na tym, że większość kobiet skupia się na określonym obszarze (tj. Strefach problemów, takich jak brzuch, ramiona, pośladki, uda itp.), Co może utrudniać ocenę sytuacji, gdy widzisz cały obraz. Ważne jest, aby postrzegać siebie jako całość, aby móc określić kształt swojego ciała.

Aby przeanalizować swoją sylwetkę, spójrz na siebie w lustrze w bieliźnie. Stań ze złączonymi nogami i ramionami nieco oddalonymi od boków. Zbadaj obszar pod pachami, poza biustem i klatką piersiową, przez talię i biodra do najpełniejszej części ud. Następnie spójrz na 7 szkiców sylwetki powyżej. Kiedy już znasz swój kształt, musisz zbadać swoje proporcje, skalę i cechy, np. Biust, brzuch, ramiona, uda.

Dopasuj odpowiednią sukienkę do Twojego stylu sylwetki na BeautiFashion.com