Biustonosz miękki – dlaczego panie tak chętnie go wybierają?

Na rynku możemy znaleźć naprawdę wiele rodzajów biustonoszy, lecz pomimo ogromnego zróżnicowania, nadal jednym z najchętniej wybieranych typów staników są biustonosze miękkie. Dlaczego są one aż tak chętnie kupowane przez kobiety i co stoi za ich spektakularnym sukcesem?

 

Biustonosz miękki – uniwersalna bielizna na każdą okazję

Biustonosz miękki swoje atuty kryje przede wszystkim w uniwersalności. Ten typ stanika idealnie pasuje do każdej stylizacji. Na co dzień zapewni on wygodę użytkowania i dyskrecję, zaś na towarzyskie wyjścia lub spotkania z drugą połówką można go w bardzo prosty sposób połączyć ze zmysłowymi kreacjami, a dzięki wygodzie noszenia sprawdzi się on w każdych warunkach.

W wariantach dla małych i średnich miseczek, biustonosz miękki pozbawiony jest praktycznie wszystkich usztywnień. Są one często zmorą kobiet, gdyż druciki oraz fiszbiny mogą wbijać się w kobiecy biust lub skórę pod nim, powodując dyskomfort. Budowa miękkiego stanika sprawia, że braku usztywnień praktycznie się nie odczuwa, a przy okazji biustonosz nadal zachowuje swoje wszystkie właściwości.

Jeżeli zaś chcemy zakupić biustonosz miękki przy równoczesnym posiadaniu większej miseczki, możemy skusić się na modele z delikatnymi usztywnieniami pod biustem oraz z boku stanika. Nowoczesna bielizna jest jednak skonstruowana w taki sposób, by w skuteczny sposób niwelować ryzyko wbijania się drutów w ciało.

Jak zbudowany jest biustonosz miękki?

Biustonosze miękkie nie posiadają żadnych usztywniających wkładek w miseczkach, dzięki czemu noszenie takich staników jest wygodne i pozwala to na sporą swobodę ruchu ze względu na swoją elastyczność. Dodatkowo w biustonoszach miękkich łatwo można zaimplementować wszelkiego rodzaju zdobienia. Dzięki temu, wybór miękkiej bielizny tego typu jest naprawdę spory.

Od biustonoszy miękkich pochodzi również wiele innych typów staników, jak na przykład balkonetka. W takim staniku, biust jest dość mocno zabudowany, lecz równocześnie naprawdę dobrze eksponowany. W tym rodzaju jednak często występują fiszbiny.