Okulary zerówki do komputera – kiedy wybrać soczewki z powłoką Blue Light?

Praca biurowa lub zdalna naraża nasz wzrok na szereg wad, związanych z ciągłym wpatrywaniem się w ekran z bliskiej odległości. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak łatwo można zapobiec pogłębianiu wad wzroku. Prostym i skutecznym rozwiązaniem są okulary zerówki, z filtrem światła niebieskiego. Jak dobrze dobrane okulary mogą poprawić jakość widzenia, a nawet pomóc w zachowaniu rytmu dobowego?

Wybór zerówek z filtrem Blue Light

Okulary zerówki z filtem światła niebieskiego przeznaczone są do pracy przed komputerem. Wyposażone w powłokę antyrefleksyjną Blue Light, która zapobiega przenikaniu światła niebieskiego do naszych oczu. Dlaczego jest to takie ważne? Zerówki z antyrefleksem Blue Light chronią przed efektem podrażnionych i suchych oczu, zwiększają też częstotliwość, z jaką mrugamy podczas pracy. Pozytywnym skutkiem ubocznym stosowania zerówek jest także większa ostrość widzenia i wyraźny kontrast. Jeśli późnym wieczorem zrezygnujemy z noszenia zerówek przed ekranem komputera, możemy spodziewać się trudności z zasypianiem i spadku poziomu melatoniny. Duża ilość światła niebieskiego wypłukuje z organizmu hormon regulujący sen, co przekłada się na uczucie zmęczenia i trudności z zasypianiem.

Ochronne okulary zerówki do komputera – komu będą potrzebne?

Nawet jeśli cieszymy się doskonałym wzrokiem, warto zadbać o swoje oczy. Szczególnie jeśli męczą się one przed ekranem komputera powyżej 3 godzin dziennie. Nasze oczy nie są stworzone do ciągłego skupiania się na obrazie w bliskiej odległości. Dlatego tak ważne jest, by osoby zawodowo pracujące na komputerze posiadały odpowiednią ochronę. Oprawki oraz soczewki Blue Light są dostępne bez recepty w naszym sklepie internetowym. Zapomnisz o bólach głowy, podwójnym widzeniu i łzawieniu oczu regularnie zakładając zerówki blokujące światło niebieskie.

Możliwość dowolnego dopasowania wyglądu oprawek

Kto powiedział, że okulary ochronne nie mogą być ładne i dopasowane do typu urody? Najbardziej modne okulary zerówki damskie typu kocie oko wyszczuplają twarz i nadają jej ostrzejszy rys. Jeśli szukasz czegoś w stylu vintage albo chcesz zmienić rysy twarzy na łagodniejsze, postaw na oprawki prostokątne. Klasyczne okrągłe okulary to ponadczasowy wybór. Jeśli lubisz się wyróżniać, wybierz wyrafinowane okulary w stylu aviator. Liczy się przede wszystkim Twój komfort w danym modelu okularów. Styl dopasowany do kształtu twarzy i kolory postaw na drugim miejscu. Zwróć także uwagę na materiał, z jakiego wykonane są zerówki. Część użytkowników może reagować alergicznie na nikiel, będący składnikiem oprawek metalowych okularów.

Okulary z podstawowym antyrefleksem

Okulary zerówki z filtrem Blue Light przeznaczone są dla osób spędzających całe dnie przed ekranem komputera czy telefonu. Jeśli nie spędzasz więcej niż 3 godziny dziennie za biurkiem, wystarczą Ci zwykłe okulary z antyrefleksem, które chronią oczy przed sztucznym biurowym oświetleniem i przed promieniami UV po wyjściu z pracy. Okulary zerówki do komputera zablokują światło niebieskie, podczas gdy okulary z antyrefleksem będą je jedynie hamować. Zwykłe okulary z antyrefleksem pomogą w odciążeniu oczu, gdy zmęczą się podczas zwykłego użytkowania komputera. Okulary zerówki z powłoką Blue Light zmienią za to codzienną wielogodzinną pracę przed ekranem w doświadczenie bez wpływu na zdrowie i samopoczucie.

W naszym sklepie internetowym dobierzesz także okulary korekcyjne z antyrefleksem lub powłoką Blue Light. Wszystko po to, by jak najlepiej zadbać o Twoje oczy.