Jaka sukienka na imprezę firmową?

Sukienka na imprezę firmową powinna być elegancka i odpowiednia do okazji. Poniżej podaję kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc w doborze odpowiedniej sukienki:

  1. Zwróć uwagę na dress code – jeśli na zaproszeniu widnieje informacja o dress code, koniecznie się do niej dostosuj. Na przykład, jeśli jest to „business casual”, oznacza to, że powinnaś założyć elegancką, ale niezbyt wyzywającą sukienkę.
  2. Postaw na klasyczne fasony – sukienki na imprezę firmową powinny być eleganckie i odpowiednie do okazji. Klasyczne fasony, takie jak sukienki ołówkowe lub kopertowe, zawsze będą dobrym wyborem.
  3. Zwracaj uwagę na długość – w przypadku sukienek na imprezę firmową ważna jest długość. Unikaj sukienek zbyt krótkich lub sięgających do ziemi – optymalnym wyborem będzie długość do kolan lub nieco poniżej.
  4. Zdecyduj, czy chcesz założyć sukienkę jednoczęściową czy dwuczęściową – takie fasony mogą się bardzo od siebie różnić oraz wpływać na Twoje samopoczucie i komfort.
  5. Dobierz do sukienki wygodne buty – wbrew pozorom bardzo dużo zależy od dobrze dobranych butów. Są dwie drogi, możesz dobrać buty stonowane w kolorze sukienki lub chcąc się bardziej wyróżnić, możesz dobrać buty w kolorze kontrastującym. Idealnie sprawdzą się odpowiednie modne czółenka.