O czym należy pamiętać, komponując wyprawkę dla dziecka?

Jednym z ważniejszych momentów w życiu człowieka, który pragnie założyć swoją rodzinę, są narodziny dziecka. Nie da się ukryć, że jest to wydarzenie bardzo radosne i wyjątkowe. Jednak zanim maluch przyjdzie na świat, trzeba się do tego odpowiednio przygotować psychicznie, ale i materialnie. Malutkie dziecko posiada swoje potrzeby, dlatego tak istotne jest, by przed datą narodzin skomponować wyprawkę, która będzie zawierać najpotrzebniejsze rzeczy. Jak zabrać się do komponowania wyprawki, aby o niczym nie zapomnieć? Które rzeczy uważane są za najbardziej istotne, które można pominąć, a z zakupem których poczekać?

  1. Wyprawka dla dzieci — jak podejść do jej przygotowania?
  2. Co musi znaleźć się w wyprawce dla noworodka?
  3. Pieluszki jednorazowe, komplety pościeli, dodatki wspomagające karmienie piersią i inne

Wyprawka dla dzieci — jak podejść do jej przygotowania?

Kompletowanie wyprawki bardzo często zostawiane jest na ostatnią chwilę, co jest ogromnym błędem. Naprawdę warto przygotować sobie najważniejsze rzeczy jeszcze przed porodem, aby czuć się pewnie, być zabezpieczonym, a później nie kupować byle jakich rzeczy na ostatnią chwilę. Nigdy nie można wykluczyć sytuacji, że dziecko pojawi się na świecie nieco wcześniej, niż przewiduje to termin porodu. Warto mieć najpotrzebniejsze rzeczy pod ręką, w tym spakowaną torbę do porodu dla siebie oraz torbę z rzeczami dla dziecka, które przydadzą się po porodzie. Dla noworodka wyprawka to bardzo ważna rzecz, gdyż mama będzie czuła się pewnie, mając pod ręką wszystkie istotne elementy. 

Komponując wyprawkę w czasie trwania całej ciąży, można rozłożyć wydatki na kilka miesięcy, a nie wydawać kilku tysięcy za jednym razem. Poza tym warto rozglądać się za ciekawymi promocjami, dzięki którym ostateczna kwota będzie nieco mniejsza. Nie wszystko, co kupujemy, musi być też nowe — można poszperać w second handach lub rozejrzeć się za ciekawymi zestawami ubranek na znanych i lubianych stronach internetowych.

Co musi znaleźć się w wyprawce dla noworodka?

Zastanawiasz się, co powinna zawierać wyprawka dla dzieci? Głównym elementem wyprawki są ubranka. Na samym początku lepiej postawić na dość małe rozmiary, takie jak 56 czy 62. Jeśli na badaniu USG wychodzi, że dziecko jest stosunkowo małe, można też zainwestować w ubranka w rozmiarze 50. Przydadzą się pieluszki tetrowe, ponieważ każde dziecko od czasu do czasu uleje. Body z długim rękawem, body z krótkim rękawem, ręczniki kąpielowe czy delikatne kosmetyki do skóry dziecka. Kompletna wyprawka powinna też zawierać smoczki, pieluchy jednorazowe, ale też wózek, łóżeczko, wanienkę i wiele więcej.

Pieluszki jednorazowe, komplety pościeli, dodatki wspomagające karmienie piersią i inne

Wyprawka dla dziecka to jedno, ale potrzebna jest też wyprawka dla mamy, która idzie rodzić do szpitala. Młodej mamie na pewno przydadzą się koszule do porodu oraz do karmienia piersią, dlatego dobrze byłoby, gdyby miały rozpinaną górną część. Minimum dwa biustonosze do karmienia również są mile widziane, a do tego wkładki laktacyjne, które będą pochłaniać wypływające samoistnie z piersi mleko. Kompletując wyprawkę dla siebie i dla dzidziusia warto sięgać po rzeczy z naturalnych materiałów, które nie będą uwierać, ani w żaden sposób szkodzić. Mamie potrzebne będą także przewiewne majtki siateczkowe oraz podkłady poporodowe, które wchłoną krwawienie. Dla bezpieczeństwa malucha warto zainwestować w monitor oddechu, który czuwa w czasie snu dziecka i daje znać, kiedy tylko dojdzie do jego zatrzymania.